ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Τεχνικα θεματα γυρω απο το τροχοσπιτο και το αυτοκινουμενο. Γραψτε και ανταλλαξτε αποψεις με αλλους τροχοσπιταδες γυρω απο τεχνικα θεματα που σας απασχολουν.
Άβαταρ μέλους
Admin
Δημοσιεύσεις:841
Εγγραφή:Τετ Νοέμ 12, 2008 7:47 am
Επικοινωνία:
ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Admin » Τετ Νοέμ 26, 2008 3:52 am

Για όλες τις οικογένειες που έχουν αυτοκίνητο ή αυτοκινούμενο ή μηχανή, η καλύτερη οδική βοήθεια στην Ευρώπη είναι η γερμανική ADAC. Ασφαλίζει τον οδηγό και όχι το αυτοκίνητο. Επίσης στην συνδρομή συμπεριλαμβάνεται και το ρυμουλκούμενο τροχόσπιτο ενώ οι οδικές βοήθειες στην Ελλάδα δεν καλύπτουν το τροχόσπιτο. Ενα μικρό παράδειγμα προσφερομένων υπηρεσιών. Πελάτης μας ( τα στοιχεία του στην διάθεση σας ) ταξίδεψε με το τροχόσπιτο του Γερμανία. Το αυτοκίνητο έπαθε ανεπανόρθωτη μηχανική βλάβη. Η ADAC έφερε αυτοκίνητο και τροχόσπιτο στην Ελλάδα στο σπίτι τους και οι ίδιοι γύρισαν με αεροπλάνο με έξοδα της ADAC. Α δεν σας είπα το κόστος. Μόνο 79 euro το χρόνο για οικογενειακή κάρτα. Η συνδρομή καλύπτει και την σύζηγο αν οδηγεί. Μπορείτε να ενημερωθείτε αναλυτικά για τις υπηρεσίες που προσφέρει η ADAC, στα τηλέφωνα της εταιριας μας και στο site μας, στην ενότητα downloads. Προσοχή δεν είμαστε αντιπρόσωποι τους απλά μας έχουν εξυπηρετήσει αφάνταστα σε πρόβλημα μας στην Ιταλία αλλά και στην Ζάκυνθο φέτος το καλοκαίρι. Έτσι έχουμε γίνει φανατικοί διαφημιστές τους. Έτσι μπορούμε με έναν κωδικό πρόσβασης στην ADAC να σας γράψουμε συνδρομητές και να νιώθετε ασφαλείς στον δρόμο σε όλη την Ευρώπη.

Άβαταρ μέλους
Admin
Δημοσιεύσεις:841
Εγγραφή:Τετ Νοέμ 12, 2008 7:47 am
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Admin » Τετ Νοέμ 26, 2008 4:29 am

"Γειά σας,

Πραγματικά είναι καταπλητική αυτή η οδική βοήθεια! Είμαι και εγώ συνδρομήτρια και μια φορά που έτυχε να πάθω κάποια βλάβη στο δρόμο η εξυπηρέτηση όχι μόνο ήταν άψογη αλλά και σε χρονικά διαστήματα εξωπραγματικά για τα ελληνικά δεδομένα. Το μόνο που θα πω είναι οτι εξυπηρετηθηκα σε 10 λεπτά και με πήραν 6 φορές τηλέφωνο για να με ρωτήσουν αν όλα πήγαν καλά!!! Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα."

Άβαταρ μέλους
Admin
Δημοσιεύσεις:841
Εγγραφή:Τετ Νοέμ 12, 2008 7:47 am
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Admin » Τετ Δεκ 03, 2008 1:05 pm

Όσοι είστε συνδρομητές της ADAC και δεν το γνωρίζετε να σας ενημερώσω ότι αν ποτέ χρειαστεί ταυτοκίνητο σας ή το αυτοκινούμενο σς ενα ανταλλακτικό σημαντικό για να συνεχίσετε το ταξίδι σας και δεν το βρίσκετε εδώ ή δεν θέλετε καν να το ψάξετε αν υπάρχει εδω στην Ελλάδα, η ADAC φροντίζει και σας το φέρνει με δικά της έξοδα courier απο την Γερμανία. Εσείς πληρώνετε μόνο το κόστος του ανταλλακτικού σε τιμή χονδρικής παρακαλώ.
Έτυχε σε πελάτη να έχει κομμένες βάσεις μηχανής. Η FIAT δεν τις είχε εδώ και η ADAC τις έφερε σε δύο μέρες. Εγώ είχα ίδια εμπειρία όταν το πεντάλ του γκαζιού μου έσπασε στο αυτοκινούμενο μας. Η ADAC μου το έφερε στην Ζάκυνθο την επόμενη μέρα και εγώ πλήρωσα μόνο το ανταλλακτικό. Κούριερ αεροπλάνα κτέλ να έρθει στην Ζάκυνθο τα πλήρωσε η ADAC.
Όλες τι υπηρεσίες τους στα ελληνικά θα τις βρείτε στην ενότητα μας downloads. Να σημειώσω ξανά ότι δεν έχουμε κάποιο κέρδος αλλά διαφημίζουμε με χαρά μια εταιρία που παρέχει στους συνδρομητές της υπηρεσίες που εδώ τις ονειρευόμαστε μόνο και όλα αυτά σε απίστευτα χαμηλό κόστος. 79 € το χρόνο και στην ουσία η κάρτα είναι οικογενειακή και για όλα τα αυτοκίνητα της οικογένειας αφού η συνδρομή δεν ασφαλίζει όχημα αλλά οδηγό.

Vasilis
Δημοσιεύσεις:8
Εγγραφή:Τετ Νοέμ 26, 2008 1:43 pm
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Vasilis » Παρ Δεκ 05, 2008 2:34 pm

Καλησπερα
Θα ηθελα να σας ευχαριστησω για την βοηθεια σας να αποκτησω την οδικη βοηθεια του ADAC.
Εχωντας δει απο πρωτο χερι(πολλες φορες λογο δουλειας) τη πραγματικη εξειπερετηση που προσφερει στον
οδηγο την συνιστω ανεπιφιλακτα.Το κοστος ειναι μηδαμινο μπροστα στην ανεση που σου προσφερει
να ταξιδευεις χωρις ανχος.
Τελος θα ηθελα μετα απο τρια περιπου χρονια συνεργασιας να σας ευχαριστησω και για την εξαιρετικη συνεργασια
και την σπουδαια υπερεσια που προσφερετε στον τομεα του τροχοσπιτου και του αυτοκινουμενου
Συνεχιστε παντα ετσι

Βασιλης
camping for ever

Άβαταρ μέλους
Admin
Δημοσιεύσεις:841
Εγγραφή:Τετ Νοέμ 12, 2008 7:47 am
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Admin » Παρ Δεκ 05, 2008 4:28 pm

Βασίλη ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Μας δίνουν κουράγιο να συνεχίσουμε.

Maximos
Δημοσιεύσεις:242
Εγγραφή:Κυρ Νοέμ 23, 2008 12:52 pm
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Maximos » Παρ Δεκ 05, 2008 4:48 pm

Γεια σας,

Να συμπληρώσω, επίσης, για την ADAC, ότι υπάρχουν και άλλα ...παράπλευρα οφέλη, όπως η έκδοση της κάρτας CCI (Camping Card International), για όσους βέβαια την χρησιμοποιούν. Μέσω της ADAC, είναι πολλαπλάσια φθηνότερη (από την ΕΛΠΑ).

Φιλικά

Μάξιμος

Άβαταρ μέλους
Admin
Δημοσιεύσεις:841
Εγγραφή:Τετ Νοέμ 12, 2008 7:47 am
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Admin » Σάβ Ιαν 10, 2009 9:39 am

Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΣΚΟΠΕΛΟ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΒΡΑΧΙΑ. Η ADAC ΤΟΝ ΕΦΕΡΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ADAC ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΩΣ ΜΙΣΘΟΜΕΝΟ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ.

Άβαταρ μέλους
Admin
Δημοσιεύσεις:841
Εγγραφή:Τετ Νοέμ 12, 2008 7:47 am
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από Admin » Σάβ Ιαν 24, 2009 2:25 pm

ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ADAC ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΠΑΡΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ. 79 € !!!! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΙΝΕΙΣ?

OΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΤΕ ( ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ) ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ DOWNLOADS ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.
ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ.

triteknos
Δημοσιεύσεις:107
Εγγραφή:Τρί Ιαν 13, 2009 6:04 am
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από triteknos » Δευ Φεβ 09, 2009 8:04 am

Admin έγραψε:Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΣΚΟΠΕΛΟ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΤΙ ΒΡΑΧΙΑ. Η ADAC ΤΟΝ ΕΦΕΡΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΗΤΑΝ ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΠΡΑΓΜΑ Η ADAC ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΩΣ ΜΙΣΘΟΜΕΝΟ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ.
Τι λες τωρα, γινονται και αυτα, τελικα εομαστε πολλα χρονια πισω!!!!!
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΝΕ ΠΙΣΩ! ΕΝΑ ΒΕΛΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.

Δημήτρης Κορρές
O Εικόνα Εικόνα Εικόνα

triteknos
Δημοσιεύσεις:107
Εγγραφή:Τρί Ιαν 13, 2009 6:04 am
Επικοινωνία:

Re:ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ADAC

Δημοσίευση από triteknos » Δευ Φεβ 09, 2009 8:07 am

Admin έγραψε:ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΩ ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΗΣ ADAC ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΠΑΡΕΧΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ. 79 € !!!! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΡΟΤΙΝΕΙΣ?

OΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΠΑΡΕΧΟΥΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΕΙΤΕ ( ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ) ΣΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ DOWNLOADS ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.
ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ.
Οταν λες 80ευρω τον χρονο;
ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΝΑΝΕ ΠΙΣΩ! ΕΝΑ ΒΕΛΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ.

Δημήτρης Κορρές
O Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης